Haber

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ideathon Maratonu’nun ilk projesi belli oldu

Büyükşehir Belediyesi tarafından kurum içi çalışanların özgüvenlerini artırmak ve sıra dışı gelişimlerini sağlamak amacıyla düzenlediği “Şirket İçi Fikir Maratonu-Fikir Atışı 23” yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu. karmaşık sorunlara yenilikçi çözümler, sahiplerini buldu. 38 takımın başvurduğu maratonda BURULAŞ çalışanlarından oluşan Ulaşım Gücü kadrosu “Bursa Ulaşım ve Ulaşım Entegrasyonu (BUTEN)” projesi ile birinci oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kurum içi çalışanlarının gelişiminin önündeki engelleri belirlemesi, ortaya çıkan sorunlara birlikte çözüm üretmesi, inovasyona zemin oluşturması, kurumsal zekayı kullanması amacıyla düzenlediği İdeathon Maratonu bütçeyi daha ekonomik hale getirmek, çalışanların özgüvenini artırmak ve sorunlara alışılmadık yenilikçi çözümler bulmak, sona erdi. 26 Mayıs’ta 38 grubun ön başvuru yaptığı ve 23 grubun komite tarafından değerlendirildiği maratonda, tematik eğitimler, mentor görüşmeleri ve proje tamamlama aşamaları sonrasında dereceye giren takımlar belli oldu.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi B-Cube Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yarışmaya katılan Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ve çalışanları katıldı. Ödül töreninde konuşan Önder Alinur Aktaş, “Kurum içinde farklı departmanlarda çalışan arkadaşlarımızın bir araya gelerek yeni fikirler üretmeleri ve projeler üretmeleri belediyemizin ve şehrimizin gelişimine büyük katkı sağlıyor. Hayallerinizin ve geleceğe yönelik projelerinizin önündeki engeller. Bu ruhu sürekli destekleyeceğiz ve gelecekte de benzer etkinliklerle bir araya gelmeye devam edeceğimize söz veriyorum” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, fizibiliteleri çerçevesinde diğer rakip projeleri de hayata geçirmek istediklerini belirtti.

38 takımın yarıştığı İdeathon Maratonu’nda BURULAŞ çalışanlarından oluşan Bursa Ulaşım ve Ulaşım Entegrasyonu (BUTEN) projesi birinciliği Ulaşım Gücü, Can-Bus projesi ile Ay Yıldız ve Bursa takımı birinci oldu. Tarım ekibi ise Yeşil İhtisas Sanayi Bölgesi projesi ile üçüncü oldu. Ayrıca birinci olan takıma 50 bin TL, ikinci olan takıma 30 bin TL ve üçüncü olan takıma 20 bin TL para ödülü verildi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu