Haber

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, enerji nakil hatlarında herhangi bir sorun olmadığını bildirdi.

6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş’ta olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem büyük yıkıma neden oldu.

Yaşanan büyük felaketin ardından bölgede gücün yükü yükseldi.

Konuyla ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, binalara elektrik ve doğalgaz temini sürecinde can ve mal güvenliğinin ön planda tutulduğuna değinildi.

“Elektrik ve doğalgaz hatlarındaki sorunlar giderildi”

Bu kapsamda elektrik tarafında Türkiye Elektrik İletim AŞ, Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ ve elektrik dağıtım şirketlerinin, Petrol Taşıma AŞ ve Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin sıkı çalışmasıyla elektrik ve doğal gaz iletim dağıtım hatlarındaki sorunların çözüldüğü kaydedildi. doğal gaz tarafında doğal gaz dağıtım şirketleri.

“Hafif hasarlı olduğu tespit edilen binalara doğalgaz ve elektrik veriliyor”

Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremden etkilenen 11 ilde elektrik ve doğalgaz iletim limitlerinde rastgele bir sorun olmadığına dikkat çekilerek, şu ifadelere yer verildi:

Dağıtımda, binalara elektrik ve doğal gaz temini süreci Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve AFAD ile koordineli olarak can ve mal güvenliği ön planda tutularak yürütülmektedir. Yapılan incelemelerin ardından hasarsız ve hafif hasarlı olduğu belirlenen binalara doğalgaz ve elektrik veriliyor. Bu binalarda oturan ve dairesinde elektrik ve doğalgaz hizmetinden faydalanmayan vatandaşlarımızın elektrik için Alo 186’yı, doğalgaz için Alo 187’yi aramaları gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu