Haber

Tinkoff Bank, yaptırımlar nedeniyle Türkiye’ye para transferlerini askıya aldı

Tinkoff Bank davet merkezinin bir çalışanı, Sputnik muhabirineYaptırımlar nedeniyle muhabir bankanın Türkiye’ye yapılan SWIFT transferlerini dondurabileceğini, bu nedenle bankanın bu ülkeye yapılan transferleri geçici olarak durdurduğunu söyledi.

Maalesef uygulanan yaptırımlar nedeniyle Türk bankalarına havale yapamayacağız. SWIFT transferleri muhabir banka tarafından dondurulabilir. Bu nedenle geçici olarak bu transferleri yapmıyoruz.”Banka çalışanı, Türkiye’ye para transferlerinin ‘hiçbir şekilde’ gerçekleştirilemeyeceğini söyledi.

Rus Alfa-Bank, RosbankVe Tinkoff Bankası Geçtiğimiz hafta sonu Avrupa Birliği’nin (AB) 10. Rusya ters paketine eklendi. Tinkoff Bank’tan yapılan açıklamada, bankanın AB yaptırımlarına hazırlanmakta olduğu, müşterilere verilen hizmetlerin etkilenmediği belirtilirken, aynı zamanda Avrupa Komisyonu’nun kararı da irdelendi.

Ayrıca Tinkoff Yatırım Departmanı, müşteri varlıklarının bir ila üç hafta ortasında yaptırımlara tabi olmayan farklı bir şirkete devredileceğini ve bu süre zarfında normal hizmetlerin kesintisiz devam edeceğini duyurdu.

haberkadirli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu